2015 var första året jag önskade er en riktigt god jul. Där och då hade jag ett portföljvärde på strax under 100 000 kr som nu vuxit till 3,5 miljoner. Liten tår får man ändå i ögat när man tänker tillbaka på alla år och den kunskap vi delat, det positiva ni skrivit samt det hat jag fått. Med 3 600 publicerade inlägg har det blivit några tangentbord jag matat mig igenom 🙂

 

En tradition värd att hålla fast vid

Först tänkte var att inte köra någon utlottning i år. Det här har varit en liten tradition på bloggen – en mikroskopisk julklapp från mig till er. Men sedan tänkte jag:

”Alltså jag har ändå bloggat i 10 år och självklart vill jag inte bryta ett uppskattat mönster”

Då jag saknar inspiration i år blir det samma utlottning som förra året – Sverigechecken. Det jag gillar med denna är att den gäller på en rad butiker som man alltid behöver handla på likt Willys och ICA. Här är några exempel på butiker:

Precis som mina tidigare utlottningar behöver du bara ange din mail för att vara med. Anledningen är att jag måste kontakta dig om du väl vinner. Så håll koll på bloggen och din mail.

Någon gång vid tidigare tillfälle har jag ändå fått respons att checken funkat bra, så det är roligt. Om inte annat kan man alltid tanka bilen för extra #sparadkrona 🙂

Jag hoppas att formuläret ska funka i år. Förra året var det lite problem som jag sedan löste.

2026 blir ett förändrat år

Sist vill jag passa på att meddela att det kommer bli ändringar 2026 rörande kronantillmiljonen.se.

Vad tänkte jag inte gå ut med i det här inlägget, utan tar upp det senare. Troligtvis på nyårsafton om inget skiter sig.

Än så länge är det bara fru KTM och Gladiator (en av många kära i kommentarsfältet) som vet om vad som vankas. Jag lämnar er därför med en liten cliffhanger nu under mellandagarna.

Från mig, till dig fantastiska läsare, en riktigt…

 

45
0
Kommentera gärna :)x
()
x