Det har kommit en hel del trevliga utdelningsbesked 2023. Inte minst igĂ„r dĂ„ SBB meddelade att man faktiskt höjer utdelningen mot alla odds. Vad som dĂ€remot Ă€r Ă€nnu trevligare Ă€r att ni följare pĂ„ Twitter blivit hela 20 000 stycken. Det ska sjĂ€lvklart firas. SkĂ„l! đŸ„‚

Givetvis har det varit en bumpy road. Jag kan vÀl sÀga som sÄ att det funnits nÄgra fÄ följare som varit riktigt jÀvla jobbiga men trenden fortsÀtter att dessa stannar ett tag och sedan drar vidare. Lite som myggen.

99,9% av er följare Àr inte sÄdana. Ni har bjudit pÄ mÀktigt intressanta kommentarer och en sjuklig mÀngd kÀrlek. Nu senast fick jag exempelvis detta i mailkorgen:

Hej!

Tack för en riktigt bra blogg. LĂ€ser alla inlĂ€gg 🙂

Det kĂ€nns lite surrealistiskt att nĂ„gon gĂ„r in pĂ„ bloggen dagligdags för att se vad det Ă€r för uppdatering just idag 🙂

 

Till er

För att fira detta kommer jag dels ta mig nÄgra lÄngburkar ikvÀll men sjÀlvklart blir det Àven en utlottning i gammal regi.

Jag tĂ€nkte faktiskt ta fram den mest populĂ€ra utlottningen, d.v.s. Sverigechecken pĂ„ 500 kr. Men den hĂ€r gĂ„ngen blir det inte bara 1 check jag lottar ut… vi kör 3 stycken 😀

Vad jag hört frÄn tidigare vinnare funkar denna bra och man kan Àven dela upp köpen. Checken gÀller dessutom pÄ mÄnga populÀra kedjor som alla har nÀrliggande, exempelvis:

‱ ICA
‱ Coop
‱ Willys
‱ Hemköp
‱ City Gross
‱ PressbyrĂ„n
‱ Direkten

Utöver dessa finns det ca 400 olika butikskedjor att vÀlja mellan och det Àr inte enbart dagligvaror.

Som vanligt ber jag er skriva in din e-post hÀr nedan sÄ jag kan kontakta vinnarna. Utlottningen Àr öppen i en vecka.

21
0
Kommentera gÀrna :)x
()
x